Je rechten
bab449ae-2477-46b3-8fca-27c4c5741bd6
https://www.hetacv.be/je-rechten
true
Actualiteit
59ea6a04-d5cb-49bb-86bf-262457cb04b8
https://www.hetacv.be/actualiteit
true
Diensten
c7cddb17-187f-45c2-a0e2-74c299b8792b
https://www.hetacv.be/dienstverlening
true
ACV lidmaatschap
abbb02d8-43dd-44b5-ae75-3cd90f78f043
https://www.hetacv.be/lid-worden
true
Het ACV
c62ac78b-1aa2-4cb9-a33b-59e6fc085fb4
https://www.hetacv.be/het-acv
true
Contacteer ons
7f7bdd4f-c079-401e-a1bf-da73e54f00c2
https://www.hetacv.be/contacteer-ons/contactpagina
true
Word nu lid

Actievoeren loont! Minister Demir neemt vragen over levensbeschouwelijke vakken in beraad

Actievoeren loont! Het is alweer bewezen. Op woensdagmiddag 20 mei namen we het op voor onze levensbeschouwelijke vakken. Die staan zwaar onder druk en dat is nefast voor de kwaliteit van ons onderwijs: wie bespaart op levensbeschouwelijke vakken, bespaart op brede vorming en ultiem dus op de toekomst van onze samenleving. 1.399 collega's dreigen hun job te verliezen!

Daarom kwamen we met honderden actievoerders van het gemeenschappelijk vakbondsfront samen aan het kabinet van minister Demir in de Koning Albert II-laan. De rouwende leermeesters stonden schouder aan schouder, als één groep in hechte verbinding en vanuit het hart voor hun vak: “Mijn vak bouwt bruggen”. “Wij verbinden mensen”. “Zingeving is geen luxe!”.

De actie bleef niet onopgemerkt. De minister keerde terug van het parlement om de vakbondshoofden te woord te staan. Die vroegen haar om te beginnen om de maatregelen rond de levensbeschouwelijke vakken met een schooljaar uit te stellen. Ze beloofde om de vraag mee te nemen naar de volgende besprekingen met de Vlaamse regering.

De minister beloofde ook een mildering van de besparing van 100 miljoen voor te leggen aan de Vlaamse regering. Voor de vakbonden mag het meer zijn: de besparing op levensbeschouwelijke vakken mag volledig van de baan! 

Actievoeren loont! Wij geven niet op! We laten onze levensbeschouwelijke vakken en de personen die ze behartigen niet in de kou staan. Samen sterk voor onderwijs!

Luister hier naar Koen Van Kerkhoven in het radionieuws:

Om de video te bekijken moet je de marketingcookies op onze site accepteren of ga je naar de site of app van de derde partij

Je centrale op sociale netwerken