Werf 2: Wat werkt voor jouw werk-privébalans?
Op het Vlaams ACV-congres van 2026 werken we een langetermijnvisie uit op tewerkstelling. Wat werkt voor jouw werk-privébalans?
Op het Vlaams ACV-congres van 2026 werken we een langetermijnvisie uit op tewerkstelling. Wat werkt voor jouw werk-privébalans?
De laatste twintig jaar is de werk-privébalans steeds meer uit evenwicht geraakt. Steeds meer vrouwen gingen aan het werk, maar de onbetaalde zorgarbeid is niet weggevallen. Deze komt er deels gewoon bovenop, en wordt deels uitbesteed. De financiering van deze sectoren staat niet in verhouding tot de bijkomende verwachtingen.
Daarbovenop is het belang van pendeltijden niet te onderschatten, ook hier is een duidelijk significante impact op de werk-privébalans. Ongeveer 1 op de 10 werknemers in Vlaanderen is 2 uur of langer onderweg van en naar het werk. Meer dan bij andere werknemers, die minder lang onderweg zijn, zien we dat deze pendelaars het moeilijk hebben om werk en privé in evenwicht te houden.