Je rechten
bab449ae-2477-46b3-8fca-27c4c5741bd6
https://www.hetacv.be/je-rechten
true
Actualiteit
59ea6a04-d5cb-49bb-86bf-262457cb04b8
https://www.hetacv.be/actualiteit
true
Diensten
c7cddb17-187f-45c2-a0e2-74c299b8792b
https://www.hetacv.be/dienstverlening
true
Lid worden
abbb02d8-43dd-44b5-ae75-3cd90f78f043
https://www.hetacv.be/lid-worden
true
Het ACV
c62ac78b-1aa2-4cb9-a33b-59e6fc085fb4
https://www.hetacv.be/het-acv
true
Contacteer ons
7f7bdd4f-c079-401e-a1bf-da73e54f00c2
https://www.hetacv.be/contacteer-ons/contactpagina
true
Word nu lid

Ledennieuwsbrief: april 2025

Klein verlet: wasda?

In mei leggen alle vogels een ei … En is het weer tijd voor feestelijke gebeurtenissen allerhande: communies, lentefeesten, huwelijken - noem maar op. Dankzij het klein verlet of omstandigheidsverlof mag je als werknemer afwezig zijn op het werk, mét behoud van je normale loon, ter gelegenheid van een communie, lentefeest, of huwelijk (proficiat, trouwens!).
 
Je mag afwezig zijn op het werk op de dag van het feest. Indien die dag samenvalt met een zon- of feestdag, heb je het recht om afwezig te zijn op de dag onmiddellijk voorafgaand of volgend op het feest.
 
En als het evenement op een zaterdag valt?
Alles hangt af van je werkregime:
  • Als je normaal gesproken niet op zaterdag werkt, wordt je al als in rust beschouwd, dus kun je vrij nemen op vrijdag of maandag.
  • Als je normaal gesproken wel op zaterdag werkt, dan kun je je klein verlet op die zaterdag nemen.

Inflatie en index: wat betekent dit voor mijn portemonnee?

De inflatie meet hoeveel het leven duurder wordt ten opzichte van een nulpunt, zoals bv. het begin van het jaar. Opdat jij als werknemer je koopkracht redelijk behoudt, bestaat in België in de meeste sectoren de automatische loonindex. Sommige sectoren kennen een jaarlijkse index, andere trimestrieel of ze volgen de spilindex. Door de index is je loon de laatste 10 jaar bijna 30 % gestegen. Vanaf 01.01.2027 bestaat het risico dat deze automatische loonindexering niet meer bestaat, dankzij de nieuwe regeringsmaatregelen.

Als jij dit ook onaanvaardbaar vindt, neem dan deel aan onze acties!

Zin om aan de slag te gaan bij ACV-CSC METEA?

We zijn op zoek naar nieuwe collega’s om ons team te versterken:

Heb je interesse? Aarzel dan zeker niet om te solliciteren!

Daar is de lente!

Dankzij jouw lidmaatschap, kan je genieten van ultravoordelige kortingen voor de komende lange weekends. Let’s Meet Elewijt heeft een ruim aanbod aan activiteiten in de omgevingen, voor de ganse familie en/of met de fiets!
 

Prijs: € 145/nacht (2 pers.) Kinderen t.e.m. 2 jaar verblijven gratis (babybedje mogelijk). Extra kind op de kamer? + € 25/nacht met een plooibed (t.e.m. 12 jaar) 

Maak je verblijf compleet: 

  • Lunchpakket: €15 p.p.
  • Kindvriendelijk 2-gangen diner: € 25/volwassene | €20/kind🍽
  • 2-gangen diner (hoofdgerecht & dessert): €35 p.p.
  • 3-gangen diner: €45 p.p. 

Zin in extra avontuur? Tickets voor activiteiten zijn beschikbaar op aanvraag. Inclusief: wandel- en fietsroutes om de mooiste plekjes te ontdekken.

Meer informatie hier