Is er nog een toekomst voor Fedorest?

De gevolgen van de besparingsdrift van de Arizona-regering zijn al voelbaar bij Fedorest. Het beheerscomité van Fedorest had een aanvullend personeelsplan gevalideerd voor de aanwerving van 29 personeelsleden. De inspectie van Financiën heeft echter een negatief advies gegeven over dit personeelsplan omdat er nog geen duidelijkheid bestaat over de grootte van de besparingen die de regering wil doorvoeren bij de openbare diensten. Met andere woorden, het is niet zeker of er nog voldoende budget zal zijn voor de broodnodige aanwervingen bij Fedorest.
De vraag is dan ook hoe Fedorest zijn opdracht naar behoren zal kunnen blijven uitvoeren. Fedorest kampt nu al met een personeelstekort waardoor de dienstverlening achteruit gaat. Lange wachtrijen, beperkte keuze en lege automaten zijn nu al dagelijkse kost omwille van het personeelstekort. Zonder de nodige aanwervingen zal hier geen verandering in komen.
Ook de plannen om Fedorest te moderniseren verdwijnen hiermee in de schuif en misschien later in de prullenbak. Of is het de bedoeling om Fedorest te weinig middelen te geven om argumenten te hebben dat een privatisering de enige mogelijke oplossing is?
Intussen probeert het personeel van Fedorest te roeien met de riemen die ze hebben. Restaurants in de provincie worden gesloten en wordt ingezet in de grote centra. Maar ook in de grote centra is er een nijpend personeelstekort. In de Noga bijvoorbeeld staan er regelmatig lange rijen aan te schuiven tot aan het onthaal van de Noga!
ACV Openbare Diensten vraagt dan ook snel duidelijkheid over het nieuwe personeelsplan en vraagt de aanwerving van bijkomend personeel.