Je rechten
bab449ae-2477-46b3-8fca-27c4c5741bd6
https://www.hetacv.be/je-rechten
true
Actualiteit
59ea6a04-d5cb-49bb-86bf-262457cb04b8
https://www.hetacv.be/actualiteit
true
Diensten
c7cddb17-187f-45c2-a0e2-74c299b8792b
https://www.hetacv.be/dienstverlening
true
ACV lidmaatschap
abbb02d8-43dd-44b5-ae75-3cd90f78f043
https://www.hetacv.be/lid-worden
true
Het ACV
c62ac78b-1aa2-4cb9-a33b-59e6fc085fb4
https://www.hetacv.be/het-acv
true
Contacteer ons
7f7bdd4f-c079-401e-a1bf-da73e54f00c2
https://www.hetacv.be/contacteer-ons/contactpagina
true
Word nu lid

PC 118 - Voedingsnijverheid

Het coronavirus: impact in de voedingsnijverheid

©Shutterstock

De federale regering neemt verregaande maatregelen om een verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus te beperken. Ook de gevolgen in de voedingsindustrie zijn meer en meer merkbaar. Een aantal ondernemingen ligt volledig stil of draait op een lager pitje. 
De werkgever kan u in het kader van de corona-epidemie tijdelijk werkloos stellen omwille van overmacht of omwille van economische redenen.
Meer informatie over uw recht op werkloosheid en hoe deze in te dienen nu de ACV-kantoren zijn gesloten, vindt u op de specifieke pagina op onze site.

Wij herinneren u er graag aan dat u dankzij het ACV bovenop deze uitkering nog een extra toeslag ontvangt.

Voor de arbeiders van de voedingsnijverheid betekent dit:
- 8,70 €/dag voor de eerste 5 werkloosheidsdagen, 11,96 €/dag van dag 6 tot 60, 2€/dag vanaf dag 61; alles te betalen door de werkgever
Voor de arbeiders tewerkgesteld in de bakkerijen betekent dit: 
- 8,70 €/dag voor de eerste 5 werkloosheidsdagen, 11,96 €/dag van dag 6 tot 45, beide te betalen door het Sociaal Fonds;  2€/dag vanaf dag 46, deze laatste te betalen door de werkgever

In een aantal ondernemingen werden dankzij het ACV hogere bedragen afgesproken. 

Wij dringen er als vakbond bovendien bij de vakantiekas van de voeding in uw belang op aan om de dagen tijdelijke werkloosheid wegens overmacht gelijk te stellen voor de jaarlijkse vakantie van volgend jaar. Wij vroegen de werkgevers van de sector ook bijkomende financiële ondersteuning van de zwaarst getroffen werknemers. 

De voedingsindustrie is vandaag een essentiële sector. Veel bedrijven zullen wél blijven draaien. Dan is het van belang om de instructies inzake hygiëne op de werkplek nauwgezet op te volgen. Indien zou blijken dat jullie werkomstandigheden niet stroken met de huidige veiligheidsvoorschriften inzake Corona, dan zullen onze afgevaardigden van de werkgever maatregelen eisen zodat deze voor alle werknemers worden gerespecteerd.