Je rechten
bab449ae-2477-46b3-8fca-27c4c5741bd6
https://www.hetacv.be/je-rechten
true
Actualiteit
59ea6a04-d5cb-49bb-86bf-262457cb04b8
https://www.hetacv.be/actualiteit
true
Diensten
c7cddb17-187f-45c2-a0e2-74c299b8792b
https://www.hetacv.be/dienstverlening
true
ACV lidmaatschap
abbb02d8-43dd-44b5-ae75-3cd90f78f043
https://www.hetacv.be/lid-worden
true
Het ACV
c62ac78b-1aa2-4cb9-a33b-59e6fc085fb4
https://www.hetacv.be/het-acv
true
Contacteer ons
7f7bdd4f-c079-401e-a1bf-da73e54f00c2
https://www.hetacv.be/contacteer-ons/contactpagina
true
Word nu lid

Heel wat vragen en bezorgdheden op het corona-overleg

©Shutterstock

Vandaag vond er opnieuw corona-overleg plaats tussen de vakbonden, schoolbestuurorganisaties en de minister. De vragen en bezorgdheden die leven in het onderwijsveld werden besproken. 

Draaiboeken, ook voor buitengewoon onderwijs
Er zijn bij de schoolteams nog altijd vragen bij de haalbaarheid en de veiligheid van de heropstart. Het is goed dat er daarom morgenavond of woensdagochtend een nieuwe versie van de draaiboeken gepubliceerd zal worden, na afstemming met de GEES. Daarin ook de vragen over de specifieke situatie van het buitengewoon onderwijs, de doorgedreven zorgnoden en het bijhorende busvervoer. We zijn tevreden dat de vele ingebrachte vragen nauwkeurig worden opgevolgd. Het systematische overleg blijft ook de komende periode vereist.
Van zodra de nieuwe draaiboeken verschijnen, vullen we de veelgestelde vragen op onze website aan.

Opvang
Belangrijk is ook dat er later deze week zal nagedacht worden over een haalbare regeling voor de opvang van de kinderen die nog niet terug naar school kunnen maar ook thuis niet meer kunnen opgevangen worden. Scholen moeten teveel taken samen organiseren. Dat is niet haalbaar. Ook andere oplossingen zijn nodig. 

Extra kosten
Het COV kaartte ook de toenemende kosten voor scholen en personeelsleden aan. De minister onderzoekt een financiële compensatie voor de extra kosten die scholen tot nu toe moesten doen, zoals de aankoop van beschermings- en ICT-materiaal. 

Corona-ouderschapsverlof
We kregen al veel vragen over de toepassing van het corona-ouderschapsverlof in het onderwijs en legden die ook voor aan de minister. De minister reageert nog afwachtend en bekijkt samen met zijn collega's in de Vlaamse regering een Vlaanderen-brede aanpak. We dringen erop aan dat ook onderwijspersoneel de kans krijgt om dit ouderschapsverlof in deze moeilijke tijden op te nemen. 

Zomerscholen 2.0
Vrijdag trekt de minister naar de Vlaamse regering met een concreet voorstel over een uitbreiding van de zomerscholen. Het blijft wel vrijwillig voor leerlingen en leerkrachten. We vinden het belangrijk dat dit initiatief op een gestructureerd manier kan versterkt worden. 

 
Je centrale op sociale netwerken